Vertikály - komfort a estetika ve veřejném užitném prostoru
Díky ochraně interiérů před sluncem se v nich cítíme pohodlně. Příjemný polostín, a tedy příjemná teplota; navíc ten...
Více »Statistiky o důležitosti spánku v životě člověka nenechají na pochybách, jak je důležitý. Odhadované výpočty ukazují, že prospíme 25 až 35 procent našeho života. Pokud se tedy máme dožít kolem 80 let, strávíme jich v posteli i 25. S ohledem na to je překvapivé, že spánku nepřikládáme takový význam, jaký bychom měli.
Přestože je naše aktivita během spánku snížena, a proto spotřebováváme méně energie, náš mozek a další části těla pracují vysokou rychlostí. Když spíme, dochází k:
Je snadné odhadnout, že protože spánek má tak velký dopad na tělo, jeho nedostatky se mohou rychle projevit očima. Bohužel jejich příznaky jsou často nejednoznačné. Přestože s nimi tedy bojujeme, dlouho si nejsme vědomi toho, že kdybychom jen lépe, déle a v lepších podmínkách spali, naše problémy by téměř okamžitě zmizely. Jak tedy poznáme, že naše spánková hygiena vyžaduje pečlivější reflexi? Seznam příznaků spánkové deprivace je dlouhý a obsahuje hlavní položky:
Než se vůbec zamyslíme nad tím, jak dosáhnout lepšího spánku, měli bychom si položit otázku, jaké faktory kvalitu spánku ovlivňují. Není těžké uhodnout, že nestačí pořídit si poměrně drahou postel, abyste měli jistotu, že odteď budeme usínat v komfortních podmínkách.
Jedním z důležitějších faktorů se zdá být péče o určité rituály související se spánkem. Zatímco mnoha mladým lidem se podaří usnout prakticky za všech podmínek, lidé o něco starší takové štěstí nemají. Není tedy divu, že je kladen velký důraz na přípravu těla na spánek. Jedno z nejcennějších doporučení se zdá být, že byste měli spát až devadesát procent času stráveného v posteli. Pokud ji použijeme ke čtení, sledování televize a jídlu, může se ukázat, že naše tělo místo relaxace zrychlí naši aktivitu. Je také třeba připomenout, že naše organismy oceňují pravidelnost. Kdykoli je to možné, neměli bychom tedy pouze ležet, ale také vždy ve stejnou dobu vstávat. Někdy lze dobrého spánku dosáhnout také jednoduchými triky. Mnoho lidí, kteří se potýkají s nespavostí, potvrzuje, že jejich problémy s usínáním a nočním probouzením se zmírnily, když se rozhodli dát budík z dohledu.
Při odpovědi na otázku, jak se dobře vyspat, se nesmí zapomínat na vliv osvětlení místnosti, ve které spíme, na kvalitu našeho spánku. Pokud bychom žili v ideálních podmínkách, náš cirkadiánní rytmus by se řídil přirozeným světlem v jedné ze dvou forem. Spali jsme, když fungovalo měsíční světlo, a byli bychom aktivní, když bylo sluneční světlo. Bohužel není těžké uhodnout, že podmínky, ve kterých působíme, nejsou zdaleka ideální. Musíme se tedy spolehnout na umělé světlo a okenní kryty jako jsou denní a noční rolety .
Naše tělo miluje odpočinek a regeneraci, když se k němu nedostane denní ani umělé světlo generované pouličními lampami a neustále projíždějícími auty. Teprve poté produkuje melatonin v dostatečně velkém množství a právě tento hormon vylučovaný epifýzou umístěnou v mozku je přirozeným lékem na nespavost a poruchy spánku. Donedávna se problémy s osvětlením řešily především investicemi do záclon a závěsů. Přestože však zlepšily estetické vnímání ložnice, bylo obtížné je považovat za ideální řešení. Denní a noční rolety se pro ně dnes stávají alternativou - neméně atraktivní, a přitom ještě funkčnější.
Proč jsou rolety pro den a noc schopny efektivně zlepšit komfort spánku lidí, kteří se do nich rozhodnou investovat? Jejich tajemstvím je především inovativní materiál. Během dne vám umožní omezit příliv slunečního světla do místnosti, díky čemuž je stále jasné, ale slunce vás neoslňuje, takže se můžete soustředit na plnění každodenních povinností. Jejich instalace je také účinným způsobem, jak snížit teplotu v místnosti, která se tak rychle nevytopí. Ocení jej nejen v ložnicích, ale také v obývacích a dětských pokojích, zejména pokud jsou umístěny v podkroví.
Díky ochraně interiérů před sluncem se v nich cítíme pohodlně. Příjemný polostín, a tedy příjemná teplota; navíc ten...
Více »Léto naplno. Venku je horko a každý sní o troše stínu. Již několik let se potýkáme s vysokými teplotami v létě. A...
Více »V poslední době dominují architektonickým návrhům velké okenní plochy. Móda velkých prosklení se týká nejen kancelářských budov, ale i...
Více »
Otevírací doba:
9:00 - 16:00
Emailová adresa: sklep@knall.pl